Revoluce v zubní hygieně: SilverCare - stříbro pomůže pečovat o vaše zuby

Napsáno 29.8.2014

Na péči o zdraví a vzhled chrupu existuje mnoho různých pohledů a přístupů, většina stomatologů se ale shoduje, že každodenní hygiena a péče o zuby a jejich zdraví by se měla stát naší denní rutinou již od nejútlejšího věku. Důležitá je především prevence. A proč je například banálnímu zubnímu kazu věnována taková pozornost? Toto chronické onemocnění totiž postihuje pět miliard lidí, což je téměř 80 % světové populace. Přestože v Evropě jeho výskyt v posledních třiceti letech poklesl, zůstává i nadále závažným zdravotním problémem. Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti a mládež – téměř 60 % pětiletých dětí v Česku má zuby s kazem či plombou a u adolescentů ve věku 15 let je to více než 86 %.

I když dnes existuje řada produktů na dentální hygienu, základním kamenem správné péče o zuby zůstává stále kvalitní zubní kartáček. Ale i v oblasti těchto produktů každodenní potřeby dochází k neustálému vývoji. Samozřejmě doplněné o další produkty, jejichž spojením vzniká komplexní péče o dutinu ústní. Klasický kartáček, jak jej nyní známe, má štětiny upevněné v plastové hlavici, na kterém se během samotného čištění velmi snadno usadí škodlivé mikroorganismy, které obyčejná voda nezničí. Tyto nebezpečné bakterie tvoří v dutině ústní jednu z hlavních složek dentálního plaku a v průběhu času se rychle množí mezi štětinami běžného zubního kartáčku – vlhkost a pokojová teplota jsou pro ně ideálním prostředím. Tento stav je pak příčinou všech známých problémů v dutině ústní jako jsou zubní kaz, zánět dásní i parodontóza.

více


Složení zubní pasty hodně napoví

Napsáno 4.1.2011

Bílý Diamant, Silix a Balsamio jsou bioinformační zubní pasty, které představují ideální doplněk celostní léčby a přírodní péče o naše tělo. Mají jemnou nedráždivou chuť, velmi dobrý čistící efekt a v ústech zanechávají příjemný pocit na dlouhou dobu. Nyní zaznamenají naši zákazníci jejich inovaci – pozměněno je složení receptur a výrazné změny se dočkal i design obalů.

více


Zdravé zuby až do vysokého věku

Napsáno 12.7.2010

Lacalut aktivDlouhá léta byl za největšího nepřítele zubů považován zubní kaz. Dnes stojí na prvním místě onemocnění dásní. Podle údajů berlínské Charité kliniky trpí 55 % lidí ve věku 35–44 let zánětem dásní neboli parodontitidou v takovém rozsahu, že vyžadují ošetření lékařem. Při tomto onemocnění je zánětem postiženo vedle dásní také zubní lůžko. Příčinou jsou bakterie, které se usazují na povrchu zubů a okrajích dásní. Čím hlouběji zánět postoupí ve směru čelisti, tím více upevňujících vláken závěsného aparátu zubů je poničeno. Je pak už jen pouze otázkou času, kdy zub vypadne.
Parodontitida nehrozí jen ztrátou zubů, ale může vést také k těžkým zdravotním problémům, jak ukázaly výzkumy na více než 1700 pacientech. Ty sahají od onemocnění srdce a dýchacího systému až ke zvýšenému riziku předčasného porodu či potratu. Základním nedostatkem je nedostatečná ústní a zubní hygiena. 60 % z nás používá zubní kartáček nepravidelně a pouze 16 % si čistí zuby dvakrát či vícekrát denně. Přičemž nejběžnější metodou ústní a zubní hygieny v Evropě je čištění zubů a zubní pasty jsou ideálním nosičem aktivně účinných látek.

více


Metoda bělení zubů působením enzymů

Napsáno 12.7.2010

Zubní povlak (plak) se ukládá na povrchu zubů a zbarvuje je postupně do žlutohněda. Vznik těchto substancí je částečně podmíněn geneticky, ale z větší částí stravovacími a hygienickými návyky.
Přitom bílkoviny a cukry, které jsou rozpuštěné ve slinách, se usazují jako viskózní masa na hladkém povrchu zubů. Nejvíce zůstávají přilnuté na těžce dostupných místech v mezizubních prostorech. Ty se těžko čistí a usazené látky z nich neodstraníme ani vypláchnutím úst.

více


Naše zdraví má svůj počátek v ústech

Napsáno 12.7.2010

LacalutS tímto velice aktuálním mottem by nám všem mělo vstoupit do povědomí, že se dožíváme vyššího věku než dříve. I naše zuby proto musí sloužit déle, a proto o ně musíme odpovídajícím způsobem pečovat. Průměrný věk českého národa stoupá a tento demografický vývoj je výzvou rovněž ve vztahu ke zdraví dutiny ústní. Zuby by v našich ústech mohly být zachovány provždy, ale jen tehdy, pokud by o ně bylo správně pečováno. Na tomto poli bylo již dosaženo značných úspěchů. Stále více starých lidí se i v pokročilém věku může spolehnout na vlastní zuby. Téměř všichni víme, jak si máme počínat, abychom udrželi zdraví zubů a dutiny ústní. Ale pouze tehdy, budemeli se dle svého vědění také chovat, máme reálnou šanci také s našimi zuby zestárnout.

více


Bělení zubů

Napsáno 12.7.2010

Bělení
zubůKrásné, zdravé zuby a zářivě bílý úsměv jsou dnes nepostradatelnými znaky pěstěného vzhledu. Symbolizují úspěch a schopnost pečovat o svůj zevnějšek. Dnešní trh je zaplaven řadou výrobků, které deklarují bělicí účinek, a je pouze na nás, který přípravek a jakou formu bělení zvolíme.

Nejdostupnější a finančně nejméně náročné je použití bělicích zubních past, jednorázových bělicích proužků, pudrů nebo bělicích per. Účinnější, ale zároveň dražší je bělení profesionální, které probíhá pod dohledem zubní hygienistky nebo stomatologa. Bělí se pomocí peroxidových gelů různých koncentrací (karbamid peroxidu) buď přímo v ordinaci, nebo doma (pacient si z ordinace odnáší bělicí set a individuálně zhotovené nosiče pro bělení). Existuje také kombinace, kdy se bělení tzv. nastartuje v ordinaci a pacient dále pokračuje v domácím bělení pomocí gelu v nosičích. Nevýhodou profesionálního bělení je možná přechodná citlivost zubů a nutnost dodržovat tzv. bílou dietu v průběhu bělení a minimálně 14 dnů po něm (vyhnout se barevným potravinám, jako jsou borůvky, řepa, ale tabu je i kafe, čaj, červené víno, atd.). Je potřeba upozornit na to, že u někoho nemusí být tato forma bělení účinná, a dokonce jsou známy i případy, kdy se nedoporučuje vůbec (tenká, popraskaná sklovina, u těhotných a kojících žen).

více


Ústní vody? Podstatná součást hygieny úst!

Napsáno 12.7.2010

Lacalu ústní vodaAneb o ústních vodách z pohledu studentky dentální hygieny, zdravotní sestry – specialistky, která se zabývá poradenstvím a pomocí v oblasti individuální péče o zuby a dásně.

Používat ústní vody po vyčištění zubů, ať už při ranní nebo večerní hygieně, je velice prospěšné i příjemné. Důkladné mechanické vyčištění zubů před výplachem úst je naprosto nezbytnou záležitostí. Nelze spoléhat na to, že existuje nějaký „chemický kartáček“, který vám bez práce dokáže očistit plošky zubů od plaku. Ústní vody jsou doplňkem na vyčištěné zuby a součástí celkové ústní hygieny.

více


Lacalut aktiv systém

Napsáno 2.7.2010

Lacalut activ systémZubní kaz
Je infekčním onemocněním dutiny ústní, na jehož vzniku se podílí více faktorů. Pro vznik zubního kazu je zapotřebí především přítomnost vnímavého povrchu zubu, mikrobiálního povlaku (obsahuje bakterie) a častý přívod cukrů. Zubní kaz začíná demineralizací zubní skloviny v povrchových vrstvách. Bakterie, které jsou přítomny v zubním plaku (biofilmu) metabolizují cukry a produkují velké množství kyselin, které zahajují tvorbu zubního kazu. Při vyšetření pak nacházíme křídově bílé skvrny na povrchu zubu. V počátečním stádiu demineralizace, je možno za určitých podmínek, tento proces zastavit a sklovinu opět remineralizovat .Pokud nepříznivé podmínky i nadále trvají, postupuje kaz do hlubších vrstev a postihuje další části zubu - zubovinu (dentin) a posléze zubní dřeň.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS