Maminky milují dětské eko pleny Bambo Nature! Ptáš se proč?

Napsáno 2.3.2016

My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny Bambo Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společnost schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.

Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek Bambo Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky Bambo Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek Bambo Nature a to ve složce – Složení výrobků
Bambo Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií. 

více


Malé, ale o to nebezpečnější – klíště!

Napsáno 21.5.2015

V evropském klimatickém pásmu žijí 3 základní druhy klíšťat: Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus a Dermacentor reticulatus, které jsou zdrojem mnohých nebezpečných infekčních chorob lidí a zvířat.

V ČR představují obecně nejvíce rizikové oblasti povodí vodních toků a lesy, v posledních letech se ale klíšťata vyskytují ve větší míře i v městských parcích. Vlivem klimatických změn se již ale na našem území prakticky nevyskytuje místo, kde by nebylo možné se s klíštětem setkat.  Obdobná situace je i u našich sousedů, na Slovensku, v Rakousku a Bavorsku. Ve všech zmiňovaných zemích jsou nejčastěji přenášenými nemocemi klíšťová encefalitida a lymská borelióza.

Klíšťová encefalitida
Klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající mozek a mozkové blány. Přenos původců onemocnění se uskutečňuje převážně klíšťaty. Inkubační doba klíšťové encefalitidy bývá 7 až 14 dnů, může být však i měsíc. Přestože nemoc (pokud vůbec propukne) může mít podobu jen lehkých bolestí hlavy a zvýšené teploty, může mít i těžký průběh spojený s prudkými bolestmi hlavy, vysokými horečkami, dezorientací, poruchami motorické koordinace, ztuhnutím šíje, atd. Při těžkém průběhu může dojít k úmrtí nebo k dlouhodobějším či doživotním následkům v podobě ochrnutí, poruchám soustředění či snížení intelektuálního výkonu.

Proti klíšťové encefalitidě se lidé mohou chránit očkováním. Vakcinace pro zvířata neexistuje.

Lymská borelióza
Původce boreliózy, bakterie Borrelia, je přenesena kousnutím infikovaným klíštětem, náležícím do několika druhů rodu Ixodes. Příznaky lymské boreliózy jsou velice proměnlivé, a stejně tak i její inkubační doba, která se pohybuje od 2 do 32 dní, nebo i několik měsíců. Běžným příznakem je šířící červená skvrna, která se objeví v místě přisátí klíštěte. Absence této skvrny však nic neznamená. Dalším častým příznakem může být silná bolest hlavy, horečka, bolesti ve svalech, třesavka, únava, bolest kloubů (hlavně v kolenou, ale i jinde), celková vyčerpanost. V případě neléčení nemoci zahrnují další symptomy klouby, srdce a centrální nervovou soustavu. Ve většině případů odezní infekce a její příznaky po léčbě antibiotiky, zejména pokud je nemoc podchycena v raném stádiu. Opožděná nebo nedostatečná léčba může vést k propuknutí mnohem vážnějších symptomů, které mohou omezovat funkčnost a být obtížně léčitelné.

Borelióze lze předejít u psů a koček očkováním. Účinná vakcína pro lidi neexistuje

více


Intimní hygiena v letním období jako prevence zdravotních komplikací

Napsáno 26.6.2014

Letní období je časem koupání, dovolených a pro mnohé i příležitostí pro aktivnější sportování. Současně s častějšími pohybovými aktivitami a stoupáním teplot přes den i noc si však naše tělo zaslouží větší pozornost v oblasti intimní hygieny. Zatímco častější využívání antiperspirantů a rozhodování při jejich výběru s sebou nepřináší téměř žádná tabu, u přípravků určených pro péči o intimní partie je tomu nepochybně jinak. Přesto právě jim by měla být kvůli možným zdravotním komplikacím věnována přes léto zvýšená pozornost. Ačkoli téma zdravotních komplikací spojených s intimními partiemi našeho těla není frekventované, podle nezávislých studií se s těmito problémy potýká přes letní období téměř třetina ženské populace. U mužů je sice statisticky procentuální podíl nižší, to ale může být způsobeno i tím, že muži obdobné zdravotní komplikace neradi řeší a na rozdíl od žen otálí s vyhledáním odborné pomoci.

více


Fytofontana Stem Cells: Omlazující přípravky s kmenovými buňkami a obnovte svou pleť

Napsáno 17.6.2014

Jarní období v nás vyvolává pocit svěžesti, čistoty, obnovy či třeba změny, a to ve všech směrech. Do svých domácností vpouštíme čerstvý vzduch, jarní paprsky nám vykouzlí úsměv na tváři a dodají novou energii, a my ženy chceme vypadat co nejlépe. To platí i v oblasti péče o pleť.

Kdy jindy byste hledali lepší dobu pro obnovu pleti než na jaře, které je považováno za to nejlepší období pro očistu či obnovu. Mnoho kosmetických společností každoročně přichází s nejrůznějšími inovacemi a novinkami, avšak letošní rok patří švýcarské společnosti Herb-pharma AG, která přichází s revoluční kosmetickou řadou –  Fytofontana Stem Cells. Její předností je schopnost aktivace pleti vlastních kmenových buněk pro obnovu pleti.

Právě ztráta aktivity kmenových buněk, která se s věkem zvyšuje, má neblahý vliv na obnovu kůže a je tedy potřeba zachovávat jejich životaschopnost a účinnost.
Fytofontana Stem Cells je unikátní kombinací peptidů a TrioStem3Complexu, která zaručí aktivaci vašich vlastních kmenových buněk napomáhající obnově pleti. Pokožka tak přijímá jasnou genetickou informaci k nastartování účinnosti vlastních buněk.

více


Plastičtí chirurgové se bojí stromu! Oprávněně!

Napsáno 12.6.2014

Říkáte si, co je to za nesmysl? Proč by se plastičtí chirurgové měli bát nějakého stromu? Možná to zní podivně, ale je to holý fakt. Je zde totiž absolutní novinka, která může plastickým chirurgům odlákat zákazníky.

Strom proti vráskám

Ach, ty vrásky! S přibývajícími léty je jich stále více. Už se někdy bojíme pohlédnout do zrcadla, abychom nespatřili další nově vzniklá zbrázdění naší tváře. Také ten problém znáte? Také vás přibývající vrásky více a více zneklidňují? Proto byste nyní měli zpozornět, objevilo se totiž spolehlivé řešení! Řešení, kvůli němuž jsou naopak zneklidněni plastičtí chirurgové. Mají oprávněné obavy, že jim toto jednoduché řešení na vyhlazení vrásek odláká velkou část klientů. Co je to za řešení a čeho se plastičtí chirurgové vlastně bojí? Stromu! A ne ledajakého, ale afrického baobabu. Tajemství baobabového oleje, které dříve znali jen domorodí Afričané, se nyní dostává i k nám!

více


Proč používat na intimní partie gely na bázi silikonu?

Napsáno 1.10.2013

Lubrikanty nové generace na bázi silikonu neobsahují žádné konzervační látky, vodu ani oleje ani tuky, nelepí, nežmolkovatí, nestudí, jsou bez vůně a zápachu a proto ideální na ošetření intimních partií ženy i muže. Jsou vysoce kluzké i při nízké spotřebě. Co je silikon (Si - česky křemík)? Na Zemi je křemík druhý nejhojnější prvek (hned po kyslíku). Přírodní prvek křemík s lidským organismem nereaguje a tudíž při aplikaci na kteroukoliv část těla včetně vagíny a vnitřního konečníku ulpívá pouze na povrchu a do organizmu vůbec nevstupuje (na rozdíl od vody nebo přírodních olejů).

Tyto přírodní vlastnosti silikonu zajišťují jeho 100% hypoalergenitu a pH neutralitu (vhodné pro jakýkoliv typ pokožky ženy i muže, nezpůsobuje žádné alergické reakce).

Opruzeniny a vnější hemoroidy
Hemoroidy jsou velmi časté onemocnění, které trápí stále či občas, více než třetinu dospělé populace. Mnoho lidí má vrozenou dispozici k tvorbě hemoroidů. Může je také způsobovat sedavý nebo postávavý způsob života, ochabnutí vaziva ve stáří, či třeba těhotenství. Podle polohy rozeznáváme hemoroidy vnitřní a zevní. Zevní hemoroidy jsou dobře viditelné po rozevření hýždí a v klidovém stavu nepůsobí obtíže a nekrvácejí. Obtíže většinou trvají několik dní a bojujeme proti nim zpravidla aplikací protizánětlivých a disinfekčních mastí.

Výbornou alternativou je použití silikonového gelu GLIDE 4 YOU, který na rozdíl od mastí, ulpívá podstatně déle na povrhu a zabraňuje mechanickému dráždění, vyrážkám a svědění. GLIDE 4 YOU je proto ideálním prostředkem první volby při problémech způsobených zevními hemoroidy . S velkým úspěchem můžeme také GLIDE 4 YOU použít u opruzenin a ve všech případech, kdy došlo k podráždění pokožky. Použití je naprosto bezpečné a není zde prakticky žádné riziko alergické reakce. GLIDE 4 YOU je certifikovanou zdravotní pomůckou, která se vyrábí pod přísným hygienickým dohledem a z hlediska jeho složení je pro výše popsané problémy nanejvýš vhodný.

více


Arganový olej neboli marocké zlato

Napsáno 11.9.2013

Vyzkoušejte novou řadu s jedním z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě - bio arganovým olejem, který je často nazýván ,,marockým zlatem“. Tento olej je vysoce ceněný pro své kosmetické i výživové vlastnosti. Přípravky řady Arganový olej, od české přírodní kosmetiky RYOR, jsou kromě obsaženého arganové oleje navíc obohaceny o další významné aktivní látky jako například o kyselinu hyaluronovou, hedvábí či beta-glukan.

Kde se bere a proč je olej tak vzácný?

Arganový olej se lisuje z jader plodů stromu, který se nazývá Argánie trnitá. Tyto stromy se vyskytují pouze v jihozápadní části Maroka, jinde na světě se je zatím nepodařilo vypěstovat. Strom se dožívá až 200 let, ale plodit začíná až po 15 letech. To významně ovlivňuje produkci arganového oleje a navyšuje jeho cenu.

Arganový olej lisují berberské ženy z jader tradičními metodami, díky tomu jsou zachovány všechny přednosti arganového oleje.

Arganový olej, který je použit v přípravcích RYOR, byl dlouhodobě a speciálně testován z hlediska kva- lity. Jedná se   o 100 % bio přírodní olej lisovaný za studena a bez chemických úprav.

více


CC Ceutical krémy - nová generace pečující krásy

Napsáno 14.8.2013

CC ceutical all in one představuje komplexní péči o pleť v jednom malém flakonku. Řada CC (COMPLETE CARE, kompletní péče) je k dispozici pro všechny typu pleti. Přípravky FC CC ceutical all in one pomáhají skrýt drobné nedostatky pokožky, hydratují, odstraňují vrásky nebo sjednocují tón pleti. Pokožku dále chrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí a poskytují celodenní ochranu před škodlivými vlivy UV záření.

Jednou z hlavních příčin stárnutí pleti je nadměrné slunění. Vlivem nežádoucího UV záření totiž dochází k nevratnému poškození DNA v jádrech kožních buněk, které ovlivňuje tvorbu kolagenu a elastinu v kůži. Při každodenní péči o pleť je tedy nutné myslet také na ochranu proti slunečním paprskům. Vhodným řešením je CC ceutical denní krém s ochranným faktorem, který o pokožku pečuje, chráni ji a ještě nahradí make-up.

CC ceutical all in one - Biotechnology Complete Correction

  • dokonalá kombinace péče o pleť a make-upu
  • přípravky obsahují jedinečný komplex účinných látek na omlazení a bezchybné krytí

Všechny přípravky řady CC ceutical

  • zakrývají drobné nedostatky pokožky sjednocují tón pleti a pokožku rozzáří
  • odstraňují vrásky
  • hydratují
  • chrání pokožku před škodlivými vlivy vnějšího prostředí
  • poskytují celodenní ochranu před škodlivými vlivy UV záření

Používáním přípravků CC ceutical bude původně vybledlá pokožka vypadat zdravě, přirozeně a zářivě. Používání zároveň příznivě ovlivní i kvalitu pokožky a proto tyto přípravky patří do nejvyšší kategorie péče o pleť – cosmeceuticals.

více


Marilou Bio - francouzská kosmetika za přijatelnou cenu...

Napsáno 31.3.2013

Francie - velmoc, která již po staletí udává směr ve světě módy. Ženy jsou tu elegantní a září z nich cosi svůdného. Není to však pouze elegantní módou, oslňují také svou pěstěnou pletí.

Ženy ve Francii se v žádném případě nezanedbávají, každodenní dokonalou péči o pleť i tělo berou jako čištění zubů, jako samozřejmost. Francouzky se také zajímají o to, co si kupují – v posledních letech se stále více žen obrací ke kosmetice přírodní. Když slyší slovo „paraben“ či „ minerální olej“, ježí se jim vlasy na hlavě! Dobře totiž vědí, že minerální olej je ROPA, která zapříčiňuje ucpávání pórů!

Nicméně kvalita přírodní kosmetiky v minulosti bývala na velmi špatné úrovni, make-upy nedržely, řasenky stékaly, mléka neodličovala. Dnes se představují přírodní kosmetické produkty stejné, mnohdy i mnohem lepší kvality, než přípravky průmyslové.

Přírodní kosmetika začíná dominovat, poptávka na trhu stále vzrůstá. V roce 2002 proto vznikl svaz – COSMEBIO, který se zabývá právě přírodní kosmetikou. Tento svaz zjišťuje zákazníkům, že produkty s ochrannou známkou COSMEBIO neobsahují žádné parabeny, parafíny ani jiné škodliviny.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS